Prieskum príbehov na turistike pre deti

4. júla 2024 - 5 minút čítania

Robíme turistiku pre deti zábavnou pomocou príbehov na turistike. V júni sme spravili prieskum aby sme zistili ako najlepšie písať príbehy pre deti od detí.

V organizácii Hory Doly sa zameriavame na podporu zdravého a aktívneho životného štýlu pre rodiny s deťmi, pričom jedným z našich hlavných cieľov je povzbudiť ich k častej turistike. Aby sme lepšie pochopili, čo by mohlo zvýšiť záujem detí o túto aktivitu, rozhodli sme sa uskutočniť malý prieskum na základnej škole v Kvačanoch. Prieskum sa zameral na zistenie, aké aspekty robia naše príbehy pre deti atraktívnejšie a ako by sme mohli tieto poznatky využiť na zlepšenie našich produktov.

Našim cieľom bolo zistiť, akým spôsobom môžeme urobiť turistiku pre deti príťažlivejšou a zábavnejšou. Prieskum sme realizovali na skupine 30 detí vo veku od 7 do 13 rokov na. Deti sme sa pýtali na ich skúsenosti s turistikou a následne sme porovnávali 4 typy príbehov:

  • príbehy s obrázkami
  • audio príbehy
  • príbehy čítané rodičom
  • veľmi krátke príbehy

Z prieskumu vyplynulo niekoľko zaujímavých záverov, ktoré nám pomôžu lepšie prispôsobiť naše aktivity potrebám detí:

  1. Obrázkové príbehy na Turistike čítané rodičmi: Toto sa zdá byť zlatý cieľ. Deti totiž najlepšie ohodnotili, najviac si zapamätali a najkratšie si mysleli, že im trvali príbehy čítané rodičmi, alebo príbehy s obrázkami.

  2. Veková Kategória 8-12 rokov: Zistili sme, že deti vo veku od 8 do 12 rokov sú najviac nadšené z takýchto aktivít. Tento vek je kľúčový, pretože deti už majú dostatočnú vytrvalosť na dlhšie prechádzky a zároveň sú stále veľmi otvorené novým zážitkom a učeniu sa prostredníctvom hry a príbehov.

  3. Príbehy sú rovnako vhodné pre chlapcov aj dievčatá. V prieskume sme zistili len minimálny rozdiel medzi tým, ako chlapci a dievčatá v prieskume hodnotili daný príbeh.
  4. Na dlžke príbehu nezáleží. Teda, až tak. Deti totiž hodnotili rovnako kapitoly ktoré boli kratšie ako aj tie, ktoré boli dlhšie. Znamená to, že pokiaľ je príbeh zaujímavý, deti si radi vypočujú aj dlhšiu verziu a kuknú popri tom obrázky.

V júli sa ako organizácia zameriame na implementovanie našich zistení do každého nášho príbehu. Dúfame, že príbehy potešia a pomôžu každej rodine prísť na čaro turistiky. 🙂

Povedz o nás ďalším horalom 🙂

Zanechaj komentár

Neboj sa, tvoj e-mail nebude zverejnený.

Lukáš Baránek

Napísal: Lukáš Baránek

Mohlo by ťa zaujať:

cestovanie svetom s Alešom z Photo & Traveling

15. mája 2024 – 10 minút čítania

x