Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Záruby bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Záruby spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Princezná s hroznom a medveď Karpatský“ sa vydávate do Malých Karpát s cieľom pomôcť princeznej Smolenického Zámku nájsť svojho strateného brata. Cestou ale stretnete medveďa Karpatského. Otázkou teda ostáva ako s týmto príbehom súvisí hrozno.

Výprava na Záruby sa začína pri Obecnom úrade, alebo na inom parkovisku v obci Smolenice. Obecný úrad volíme preto, že je blízko k zámku a parkovanie je zadarmo. Pár krokov a dostanete sa na hlavnú cestu, kde okrem začiatku trasy majú v stánku aj skvelú zmrzlinu. Odporúčame začať doobeda, prípadne podvečer a vyhnúť sa tak najväčším horúčavám. Princeznine poznámky vás budú sprevádzať po TZ každej fatby, začínajúc pri Smolenickom Zámku. Tu môžete pozorovať rôzne vytvarované lavičky z dreva, či krásne jazierko pri ceste.

Park čoskoro vystrieda široká lesná cesta, ktorá vás cez Rúbanice vezme až k Vlčiarni. Niekedy tu býva vysoká tráva a preto odporúčame repelent, či vyššiu obuv. Ani sa nenazdáte, a lúčku strieda krásny bukový les smerom na Čertov Žľab. Táto lokalita až veľmi nápadne pripomína jednu scénu z Česko-Slovenskej rozprávky, ale hádanie necháme už na vás.

Onedlho sa dostávate ku konečnému úseku trasy, ktorým je výstup na samotný vrchol Zárub cez sedlo pod vrcholom. Na tejto ceste sme naši veľmi pekný, spadnutý strom. Kto vie či tam ešte je. Pozorným okom sa vám tiež podarí zbadať aj okolitú krajinu spomedzi hustých korún stromov. No a na vrchole vás čaká veľký kríž a aj pekný, hoci oklieštený výhľad na Malé Karpaty.

Tí zdatnejší majú možnosť pokračovať skalkovým hrebeňom až k hradu Ostrý Kameň. Napriek klesaniu asi 200 výškových metrov sa táto cesta podľa nás oplatí absolvovať – výhľady z hradu, ktoré siahajú až po Rakúsko sú príliš magické na to, aby ich ktokoľvek premeškal. 🙂PS: Nezabudnite na hrozno. Je to skvelá desiata a možno aj spôsob ako si spriateliť nejedného medveďa.

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!