Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Veľký Tribeč bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Veľký Tribeč spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Zmiznutie na Tribeči“ sa spoločne vyberiete do najviac legendami opradeného pohoria na Slovenku – Tribeč. Vydáte sa hľadať priateľa, ktorý sa tu za podozrivých okolností stratil a zistíte, že nie je vôbec ťažké zmiznúť v útrobách Tribeču tiež.

Stratenie sa na Tribeči začína pri horárni Jedliny za Kostoľanmi pod Tribečom, kde majú mimochodom skvelý med. Odporúčame vám začať čo najskôr ráno, aby ste sa vyhli roju múch, ktorý vás bude naháňať minimálne cestou dolu počas letných dní. Informácia o stratenom horárovi vás bude sprevádzať po červenej TZ miernym stúpaním až na samotný vrchol tohto legendami opradeného pohoria.

Po nenáročnej lesnej ceste sa presúvame k Babovej Doline. Počas tejto cesty sme stále ponorený do nekonečného lesa a ako postupujeme nachádzame rôzne artefakty z minulosti. Ak sa nestratíme na mnohých rázcestiach, ktoré cestou minieme, môžeme sa už onedlho tešiť z lúčky, ako aj výhľadu na oblohu tesne pod vrcholom. V týchto miestach by mali byť občas viditeľné aj okolité vrchy spomedzi rednúcich stromov. Prechádzame okolo ohrád, plotov, ale hlavne veľa zvláštne vyzerajúcich stromov.

No a po tomto všetkom nás čaká zaslúžený vrchol. So stolmi, lavičkou, ako aj krížmi na vrchole máme skvelé miesto na rozloženie a posilnenie sa. Sme unesený z kruhového tvaru výseku stromov na vrchole a spoločne sa púšťame do jedla.Následne máte možnosť zísť viacerými cestami, avšak pre každý prípad sme sa rozhodli vrátiť sa rovnako a nestratiť sa 🙂 PS: Počas cesty môžete očakávať rôzne typy zvukov, vrátane praskania stromov. Dúfame, že si náš strašidelný výlet užijete.

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!