Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Šimonku bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Šimonku spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu “Po opálových stopách až na vrchol“ sa vydávate za roľníkom Grimom, ktorý z chamtivosti ukradol vzácny opálový drahokam. Pomôžte víle dopátrať sa k pravde o tomto skutku a zistite, čo sa stalo s Grimom na jeho ceste zločinu.

Výprava na Šimonku sa začína v obci Zlatá Baňa. Parkovať môžete na rázcestiach v dedinke, alebo na veľkom parkovisku za ňou. Za parkovanie by ste nemali nič zaplatiť. Trasa je vhodná prakticky celoročne. Príbeh o roľníkovi Grimovi vás bude sprevádzať po zelenej a následne žltej TZ až na samotný vrchol celého pohoria.

Po krátkej chvíli sa dostanete k megafónu “Hlas Lesa“, ktorý sme zakomponovali aj v našom príbehu. Následne vás čaká celkom nenáročný výstup bukovým lesom s občasnou lúčkou až na grimov laz, pred ktorým miniete kameň spravodlivosti.

Po krátkom oddychu na lúčke môžete začať finálne stúpanie. Ide o strmší, ale krátky úsek trasy, ktorý vás dostane až na samotný vrchol Šimonky. 🙂 PS: Je možné, že cestou stretnete jazierka, či malé potôčiky, takže odporúčame vziať nepremokavú obuv.

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!