Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Popradské Pleso bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Popradské Pleso spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Drahokam Popradského Plesa“ sa spolu s prieskumníkom Šimonom vydávate za záhadou strateného drahokamu, ktorý sa o 12tej hodine objavuje v Popradskom Plese. Pomôžete tatranskej víle Elene získať ho späť a zistíte, ako má v tomto prsty chamtivý chatár.

Honba za Drahokamom Popradského Plesa sa začína na parkovisku pod Popradským Plesom. Alternatívne môžete zaparkovať na Štrbskom Plese a prejsť peši asi 15 minút na začiatok, ale tak či onak zaplatíte za parkovné asi 10E. Odporúčame začať okolo 8mej, ak sa chcete vyhnúť väčšine ľudí a byť doma na neskorší obed, alebo o 10tej ak sa chcete naobedovať na Popradskom Plese. Rozprávanie o mladíkovi Šimonovi, víle Elene a chatárovi Jakubovi vás bude sprevádzať po Modrej TZ cez Mengusovskú Dolinu až na samotné pleso. Počas cesty môžete pozorovať rôzne vegetačné pásma, počnúc lesom, cez kosodrevinu až po Tatranské lúky a žulu.

Najprv prejdete cez Holú Úboč, odkiaľ môžete pozorovať blížiace sa Tatranské Štíty, či krajinku pod vami. Toto je tiež jeden z mála úsekov, kde nie ste hneď vedľa rieky Poprad, ktorá celú cestu príjemne ochladzuje. Pokračujete v nasledovaní asfaltky, ktorá je s výnimkou jedného úseku skoro úplne rovná. Ocitnete sa v lese a neskôr aj na čistinke, ktorá je ohraničená už len samotným plesom. Po dosiahnutí cieľa máte pocit ako by ste boli v srdci Tatier. Okolo môžete vidieť Vysokú (S), Ostrvu (VZ), či Patriu (Z). Užite si túto atmosféru a prejdite sa po skončení príbehu okolo plesa, alebo si dajte niečo chutné na chate. 🙂

PS: Ak vás omrzia rady turistov, vždy sa môžete vybrať aj na dlhší výlet trebárs na Hlincove plesá, či Ostrvu, kde ich v porovnaní s Popradským plesom bude podstatne menej. PS: Na trase nemusíte očakávať príliš veľa turistov a nakoniec možno stretnete len samú Poludnicu

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!