Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Poludnicu bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Poludnicu spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Cesta za Poludnicou“ sa po nájdení zápisníka doktora Alexa R. vydávate po jeho stopách v snahe zistiť viac o démonovi menom Poludnica. Počas výpravy budete nasledovať zápisky a podstupovať úlohy, ktoré vás dovedú až k jej tajomstvu.

Cesta za Poludnicou sa začína pri penzióne Zivka v Závažnej Porube, kde mimochodom tiež majú skvelé rezne. Alternatívne môžeš zaparkovať trochu vyššie pri stredisku Opalisko (neboj, nikto vás neodtiahne). Odporúčame začať asi o 9tej, aby ste vrchol dosiahli na poludnie. Denník bádateľa vás bude sprevádzať čiastočne po Žltej TZ, cez krásnu Suchú Dolinku až k starému hotelu Tatrín na jej konci. Pozorní turisti už v tomto úseku spozorujú vrch prednej Poludnice.

Následne chatkovú oblasť vystrieda rozprávkový lesík a vy sa vydávate na Rakytovicu. Cesta do tohto sedla nie je náročná, ale po daždi môže byť dosť blatistá, čiže vyššie topánky sú dobrý nápad. Ak dovolí počasie, už v sedle máte možnosť vidieť krásne výhľady na Západné Tatry, ako aj dominantu Vysokých Tatier – Kriváň. Žiadne zaháľanie, keďže teraz vás čaká výstup strmším kopcom, počas ktorého prejdete popri jaskyni Kamenné Mlieko. Akonáhle sa k nej dostanete, skoro všetku námahu máte za sebou. Čaká vás už len prechod ponad krásny centrálny žľab Poludnice (ktorý skvelo vidno z Liptovského Jána) a už za pár minút sa môžete tešiť z vrcholu prednej Poludnice. Liptov vám je ako na dlani.

Pre tých vytrvalejších, či zdatnejších je ešte možnosť asi 20 minútového pochodu na zadnú Poludnicu – a tá teda fakt stojí za to. Krásny hrebeň a následný vrchol je ako stvorený na vyhliadku na Nízke Tatry, keďže uvidíte všetko od Chopku až po Kráľovu Hoľu a ako bonus sa môžete vyfotiť s Kriváňom a zo správneho uhla ho „uchopiť“ za vrchol. Ale to si samozrejme treba zaslúžiť, keďže pred samotným vrcholom vás čaká zaujímavý úsek so skalkami 🙂 PS: Na trase nemusíte očakávať príliš veľa turistov a nakoniec možno stretnete len samú Poludnicu

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!