Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Pajštún bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Pajštún spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Hradná výprava šiestich Bratov“ sa v službách jeho veličenstva, kráľa, vydávate doviesť bezpečne domov jeho 6 synov. Cesta späť na hrad ale nebude ľahká. Zlá macocha a magický les urobia všetko pre to, aby ti vašu cestu na Pajštún prekazili.

Cesta na Pajštún sa začína pod Dračím Hrádkom v Borinke, kde počas týždňa nenájdeš ani dušu. Je tu parkovisko, ale je menšie. Ak by bolo plné, môžeš zaparkovať v Borinke pri obecnom úrade. Začať môžete hocikedy, keďže les dobre tieni pred slnkom a hrad je krásny ráno, obed aj večer. Najprv sa presuniete po Žltej TZ na Dračí Hrádok, kde začína vaše dobrodružstvo. Prevýšenie je na celej trase minimálne, čiže budete mať možnosť si plne vychutnávať okolie.

Následne budete sprevádzať šiestich Bratov cez rozprávkovú aleju stromov až kým sa dostanete na rázcestie pod Kozliskom. Cesta tu býva v niektorých častiach roku blatistá, ale stúpanie je minimálne a teda by to nemal byť problém ani pre tých najmenších. Pár minút pred hradom sa dostanete na Kozlisko a jeho hrebeň, z ktorého občas vidíte aj okolitú krajinu. Prejdete popri spadnutom strome a na hrad sa dostanete hlavnou bránou popri Mekke horolezectva pri Bratislave – Pajštúnskej Skale.

Hrad vám poskytne úchvatné výhľady do každej svetovej strany. Uvidíte nekonečné lesy Malých Karpát, ako aj roviny a polia Rakúska. Stačí sa prejsť a nájsť miesto na hrade, ktoré vám sadne. No a nakoniec už len cesta dolu cez Panský les. Ide o strmý, ale dobre vychodený úsek, ktorý vás dostane do Borinky za pár minúť. Ak by ste boli unavený, môžete stráviť pár minút v altánku asi v strede tejto zostupovej trasy. 🙂PS: Na výlete sa vám možno podarí stretnúť aj srnky. My sme to šťastie mali dvakrát.

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!