Hory Doly

Zaži turistiku s deťmi inak

Vziať deti na Kojšovskú Hoľu bez toho aby sa nudili?

Žiadny problém. Zabav ich s našim horským príbehom plným aktivít!

Ako to funguje

1

1. Stiahni si horský príbeh

V apke alebo PDFku si stiahni náš príbeh na Kojšovskú Hoľu spolu s aktivitami a tipmi na výlet s deťmi. Získaš ho ZADARMO vyplnením formuláru na našej hlavnej stránke. V e-maily, ktorý od nás dostaneš ti príde príbeh spolu s ostatnými benefitmi.

2

2. Priprav sa na nezabudnuteľný výlet

Prejdi si zoznam vecí na zbalenie, trasu výletu, tipy na parkovanie, či reštaurácie a nakoniec samotný príbeh. Povedz deťom, čo ich čaká a môžete vyraziť. Ak nemáte s kým ísť, otvor si v apke, alebo e-maily Prepájator 3000 a dohodnite si výlet s podobne zameranými rodinami po celom Slovensku.

3

3. Zabav sa s deťmi v prírode

Príbeh je rozdelený na stanovištia cca 20 minút od seba počas celého výstupu. Priebežne sleduj mapku a až dorazíte na ďalšie stanovište, prejdite si ďalšiu kapitolu príbehu spolu s aktivitou. Ani sa nenazdáš a budete na samotnom vrchole.

O čom je príbeh

V príbehu „Poklad Zlatej Idky“ sa spoločne vydáte po stopách naoko obyčajného dievčaťa, dobrosrdečnej Idy, ktorá po ceste domov získala poklad a rozdala ho ľuďom, ktorí ho skutočne potrebovali. Na konci svojej cesty však našla niečo neobyčajné. Zlaté mince roztrúsené po oblohe.

Vaša cesta za Pokladom Zlatej Idky začína na parkovisku pod Kojšovou Hoľou na konci obce Zlatá Idka, asi 25 km od Košíc. Miest na parkovanie je tu dostatok a možno uvidíte aj kúsok zo zápasu dedinského futbalu, ktorý sa hráva na ihrisku vedľa. Na tomto mieste vás už čaká vodník Jonatán so svojou úlohou. Pokračovať budete po modrej značke, po asfaltke smerom nahor, okolo rampy a následne cez les. Na začiatku je stúpanie trošku náročnejšie, no časom poľaví. Onedlho prídete k odpočívadlu. Spoznáte ho podľa toho, že je na ceste označené ako VODA. Toto označenie tu ostáva z bežeckých pretekov, ktoré sa tu každoročne konajú.

Keď budete nasledovať cestu a turistov, ktorých tu býva počas pekných dní požehnane, nemôžete sa stratiť a čoskoro nad sebou uvidíte lanovku a budete mať za sebou prvú polovičku cesty. Druhá polovica vám vďaka úlohám ubehne rýchlo a čoskoro vyjdete z lesa a uvidíte pred sebou Pamätník SNP a malú chatku na požičiavanie lyží. Po rovine prejdete ku chate Erika. Nezabudnite sa pozerať dookola, počas jasného dňa môžete vidieť aj samotné Tatry.

Na chate si určite urobte zaslúženú prestávku, poprípade sa najedzte, napite a vydajte sa na cestu, dlhú už len niečo vyše kilometra až na vrch Kojšovej Hole. PS: Tu hore zvykne fúkať, tak si pre istotu aj počas horúceho dňa zabaľte jednu vrstvu naviac. 🙂

Tak na čo čakáš?

Zaži nezabudnuteľný výlet s deťmi v prírode a to bez boľavých nôžok!