Naše riešenia detskej nudy

Napísané príbehy banner
Horské príbehy
Organizované výlety ukážka
Organizované vÝlety
Príbehy na mieru ukážka
Príbehy na mieru
Vlastný príbeh ukážka
Vlastné príbehy

Horské príbehy

Jánošíkov Stratený Poklad kresba

Pokladovka na doma

Stiahni si PDF, priprav hru a užite si polo-horskú zábavu!

V príbehu „Jánošíkov Stratený Poklad“ sa píše rok 1713 a Juraj Jánošík je na úteku pred zemanmi v Slovenských horách. Predierajúc sa hustým lesom počuje zvuky blížiacich sa koňov a brechajúcich psov. Vie, že jeho jediná šanca na útek je na samých vrcholov hôr, kde ho nikto nebude hľadať. Juraj myslí na rodinu, priateľov a na svoju milú, pre ktorú schoval v horách obrovský poklad. Teší sa, až sa znovu stretnú, keď zrazu… Jánošík sa pošmykne.

Dnes už vieme, ako tento príbeh končí… Stále ale nevieme, čo sa stalo s Jánošíkovým pokladom. Povráva sa, že je schovaný tak, aby ho našiel len ten človek, čo si zaslúži jeho bohatstvo tak, ako kedysi Jánošíkova milá. Cesta za ním bude plná ťažkostí a hádaniek. Trúfaš si?

Téma: pokladový, dobrodružný
Obtiažnosť: ★★☆☆☆
Počet hráčov: 2-5
Čas: 1-2 hodiny
Vek: 6+ rokov

Príbeh vytvoril –

Terapeutický AUDIO príbeh

V príbehu „Spoločné DOBROdružstvo“ sa spoločne vyberáte do hôr s cieľom zabaviť sa. Všetko sa ale zmení v okamihu, keď sa stratíte. Na to, aby ste sa našli musíte siahnuť na dno svojich schopností a spoločne nájsť cestu von. Prejdete si takýmto príbehom mladého influencera Šákula a jeho rodiny. Dozviete sa, čo všetko ich na ceste postretlo a tiež čo musíte spraviť, aby ste sa dostali spolu domov. Podarí sa vám to?

Vek: 7+ rokov

Téma: rodinný, oddychový

Benefity:

– zážitok hocikedy a hocikde na Slovensku aj Česku, kľudne aj za domom
– vytvorené s psychológom s cieľom prehlbiť rodinné vzťahy
– audio verzia príbehu pre tých, ktorým sa nechce čítať

– Príbeh vytvorili

Poludnica - 1548,7m.n.m.

V príbehu „Cesta za Poludnicou“ sa po nájdení zápisníka doktora Alexa R. vydávate po jeho stopách v snahe zistiť viac o démonovi menom Poludnica. Počas výpravy budete nasledovať zápisky a podstupovať úlohy, ktoré vás dovedú až k jej tajomstvu.

Téma: detektívny, dobrodružný
Obtiažnosť: ★★★☆☆
Zaľudnenie: ★☆☆☆☆
Výhľady: ★★★★☆
Služby & prístup: ★★★☆☆

Miesto: Závažná Poruba, 032 02
Vzdialenosť: 5,6km
Prevýšenie: 933m
Čas: ➹3 hod ➷2,5 hod
Vek: 7+ rokov

Príbeh vytvorili –

Záruby - 767,4m.n.m.

V príbehu „Princezná s hroznom a medveď Karpatský“ sa vydávate do Malých Karpát s cieľom pomôcť princeznej Smolenického Zámku nájsť svojho strateného brata. Cestou ale stretnete medveďa Karpatského. Otázkou teda ostáva ako s týmto príbehom súvisí hrozno.

Miesto: Smolenice, 919 04
Vzdialenosť: 5,8km
Prevýšenie: 567m
Čas: ➹2,5 hod ➷2 hod
Vek: 5+ rokov

Téma: rozprávkový, zvieratkovský
Obtiažnosť: ★★☆☆☆
Zaľudnenie: ★★★☆☆
Výhľady: ★☆☆☆☆
Služby & prístup: ★★★★☆

– Príbeh vytvorila

Pajštún - 486,3m.n.m.

V príbehu „Hradná výprava šiestich Bratov“ sa v službách jeho veličenstva, kráľa, vydávate doviesť bezpečne domov jeho 6 synov. Cesta späť na hrad ale nebude ľahká. Zlá macocha a magický les urobia všetko pre to, aby ti vašu cestu na Pajštún prekazili.

Téma: rytiersky, prvá osoba
Obtiažnosť: ★☆☆☆☆
Zaľudnenie: ★★★☆☆
Výhľady: ★★★★☆
Služby & prístup: ★★☆☆☆

Miesto: Borinka, 900 32
Vzdialenosť: 5,0km
Prevýšenie: 305m
Čas: ➹2 hod ➷1 hod
Vek: 4+ rokov

Príbeh vytvorila –

VeľkÝ Tribeč - 829,6m.n.m.

V príbehu „Zmiznutie na Tribeči“ sa spoločne vyberiete do najviac legendami opradeného pohoria na Slovenku – Tribeč. Vydáte sa hľadať priateľa, ktorý sa tu za podozrivých okolností stratil a zistíte, že nie je vôbec ťažké zmiznúť v útrobách Tribeču tiež.

Miesto: Kostoľany pod Tribečom, 951 77
Vzdialenosť: 7,1km
Prevýšenie: 592m
Čas: ➹2,5 hod ➷2 hod
Vek: 8+ rokov

Téma: mysteriózny, záhadný
Obtiažnosť: ★★★☆☆
Zaľudnenie: ★☆☆☆☆
Výhľady: ★★☆☆☆
Služby & prístup: ★★★☆☆

– Príbeh vytvorila

Popradské Pleso - 1 494,3m.n.m.

V príbehu „Drahokam Popradského Plesa“ sa spolu s prieskumníkom Šimonom vydávate za záhadou strateného drahokamu, ktorý sa o 12tej hodine objavuje v Popradskom Plese. Pomôžete tatranskej víle Elene získať ho späť a zistíte, ako má v tomto prsty chamtivý chatár.

Téma: rozprávkový, tatranský
Obtiažnosť: ★☆☆☆☆
Zaľudnenie: ★★★★☆
Výhľady: ★★☆☆☆
Služby & prístup: ★★★★★

Miesto: Štrbské Pleso, 059 85
Vzdialenosť: 4,2km
Prevýšenie: 290m
Čas: ➹2 hod ➷1,5 hod
Vek: 5+ rokov

Príbeh vytvoril –

Kojšovská Hoľa - 1245,7m.n.m.

V príbehu „Poklad Zlatej Idky“ sa spoločne vydáte po stopách naoko obyčajného dievčaťa, dobrosrdečnej Idy, ktorá po ceste domov získala poklad a rozdala ho ľuďom, ktorí ho skutočne potrebovali. Na konci svojej cesty však našla niečo neobyčajné. Zlaté mince roztrúsené po oblohe.

Miesto: Zlatá Idka, 044 61
Vzdialenosť: 7,4km
Prevýšenie: 596m
Čas: ➹3 hod ➷1,5 hod
Vek: 6+ rokov

Téma: zábavný, priateľský
Obtiažnosť: ★★☆☆☆
Zaľudnenie: ★★★☆☆
Výhľady: ★★★★☆
Služby & prístup: ★★★☆☆

– Príbeh vytvorila

Stiahni si príbehy
V sekcii objednať príbehy vyplň formulár a získaj tak naše príbehy. Apka funguje zatiaľ pre Android a pre iOS používateľov radi po vyplnení formuláru doručíme príbehy v PDF forme.
Priprav si vÝlet

Po vyplnení formuláru ti na tvoj účet, či e-mail prídu súbory na stiahnutie. V tvojej novej apke, alebo na vytlačenom papieri si prejdi zoznam vecí na zbalenie, trasu cesty, informácie o parkovaní a iné praktické údaje o danej lokalite. Nezabudni si pozrieť príbeh a priprav deti na nezabudnuteľný výlet.

Uži si skvelý deň

V deň D ti odporúčame privstať, skontrolovať zoznam vecí na zbalenie a aké počasie vás čaká. Následne si len zapni navigáciu v apke (alebo otvor PDF a navigáciu) a spoločne nasledujte príbeh s aktivitami počas celej cesty. Ak sa niečo pokazí, nepanikár - naša apka má mnoho nástrojov na riešenie krajných situácii. Ak sa stratíte v príbehu, stačí niečo vymyslieť. 🙂

Odmeň bádateľov

Po úspešnom dokončení výletu si každé dieťa zaslúži skvelú odmenu. Pochváľ ich, zober niekam na zmrzku, alebo vyplň formulár na konci príbehu a získaš pre ne skvelý diplom spolu so sladkou odmenou aby sa na ďalší výlet tešili ešte viac.

Zdieľaj svoje skúsenosti

Po tom všetkom budeš mať dobrý prehľad o tom, čo sú Hory Doly, čo fungovalo skvelo a čo treba vylepšiť. Tento krok je pre nás veľmi podstatný a už teraz sa tešíme na možnosť sa s tebou porozprávať o tvojich zážitkoch, skúsenostiach a tipoch na vylepšenie. Ak nám chceš pomôcť ešte viac, môžeš sa informovať o ďalších možnostiach v sekcii ako môžeš pomôcť. 🙂

Organizované výlety

Cena zahrňa:

→ hodiny zábavy spolu s príbehom a aktivitami počas celej cesty

→ starostlivosť od animátorov, pedagogického dozoru a zdravotníka

→ občerstvenie a dodatočné tekutiny počas celého výletu

→ fotky a videá z výletu

Cena NEzahrňa:

→ dopravu na a z miesta stretnutia

→ špeciálnu stravu podľa individuálnych potrieb dieťaťa

drahokam popradského plesa - 1 494,3m.n.m.

V príbehu „Drahokam Popradského Plesa“ sa spolu s prieskumníkom Šimonom vydáme za záhadou strateného drahokamu, ktorý sa pravidelne objavuje v Popradskom Plese. Pomôžeme tatranskej víle Elene získať ho späť a zistíme, ako má v tomto prsty chamtivý chatár.

Téma: rozprávkový, tatranský
Obtiažnosť: ★☆☆☆☆
Zaľudnenie: ★★★★☆
Výhľady: ★★☆☆☆
Služby & prístup: ★★★★★

Miesto: Štrbské Pleso, 059 85
Vzdialenosť: 4,2km
Prevýšenie: 290m
Čas: ➹2 hod ➷1,5 hod
Vek: 5+ rokov

Balada o vrchu javorské - 860m.n.m.

V príbehu „Balada o vrchu Javorské“ sa spolu s horalom Alexom vydáme za záhadou ducha, ktorý sa o 12tej hodine zjavuje na samotnom vrchu Javorské. Spoločne odhalíme jeho záhadu a zistíme, ako ochrániť obyvateľov priľahlých dedín pred mocou ducha.

Téma: dobrodružný, rozprávkový
Obtiažnosť: ★★☆☆☆
Zaľudnenie: ★★☆☆☆
Výhľady: ★★★☆☆
Služby & prístup: ★★★☆☆

Miesto: Čadca, 022 04
Vzdialenosť: 6,5km
Prevýšenie: 530m
Čas: ➹3 hod ➷1,5 hod
Vek: 6+ rokov

Zorganizujeme celÝ vÝlet
Začneme vytvorením príbehu a naplánovaním všetkých turnusov s výletom. Zoženieme ľudí a tiež pripravíme dostatok občerstvenia. Ak si prihlásený na odber noviniek, budeme ťa informovať akonáhle zverejníme informácie o ďalšom organizovanom výlete na webe.
Komunikujeme s rodičmi

Akonáhle je všetko na webe, čakáme až sa prihlásite cez náš formulár. Priebežne komunikujeme s rodičmi a informujeme ich o tom, ako presne bude výlet prebiehať. Každý rodič má možnosť zúčastniť sa výletu spolu s dieťaťom a môže sa s nami podieľať na organizácii zážitku. V prípade zrušenia turnusu (napríklad pre nepriazeň počasia) ti samozrejme vrátime peniaze.

Urobíme finálne úpravy

Až máme kompletné informácie o účastníkoch, počte zástupcov rodičov, ako aj členov tímu, čo s nami idú, upravíme príbeh s aktivitami na základe veku a potrieb detí, aby si tento výlet užil každý. Tiež zavoláme rodičom a uistíme sa, že je pár dní pred výletom všetko v poriadku. 

Užijeme si skvelÝ deň
Až príde deň D, chceme si ho všetci užiť. My ako organizátori, ty ako rodič (či už s nami alebo v saune), ale hlavne deti. Terénne pravidlá máme nastavené tak voľne ako sa dá a v prípade odhlásenia sa z turnusu na poslednú chvíľu z toho drámu nerobíme. Je čas si to užiť a niečo nové sa o prírode naučiť.
Zdieľame svoje skúsenosti

Po skončení výletu sa uistíme, že je všetko v poriadku a tvoje ratolesti odmeníme. Po výlete si v tíme reflektujeme celý deň a čakáme na tvoju spätnú väzbu. Snažíme sa urobiť výlet čo najlepší a táto cesta nikdy nekončí. Dúfame, že sa s deťmi porozprávaš o tom, ako bolo a že nám následne povieš o zážitkoch, skúsenostiach a tipoch na vylepšenie. 🙂

Príbehy na mieru

Povieš nám svoju predstavu

V sekcii objednať príbehy nájdeš formulár, ktorým nás môžeš kontaktovať v prípade záujmu o príbeh na mieru. Urobíme všetko a ešte viac pre to, aby išlo o nezabudnuteľný zážitok. Začneme tým, že si spolu dáme online hovor,či offline stretko, kde si prejdeme detaily príbehu, tvoje očakávania a dohodneme sa na cene tvorby príbehu. Ber na vedomie, že nemusí byť len pre deti a pokiaľ budeme schopní, radi napíšeme príbeh aj pre iné skupiny.

Preskúmame oblasť

Po ujasnení detailov a prijatí platby začneme s prieskumom. Najprv si načítame všetky možné informácie o oblasti aby nás nič nezaskočilo a aby sme neminuli zaujímavý bod. Následne sa do danej oblasti vyberieme, prejdeme ju po vlastných a porozprávame sa s miestnymi. V prípade, že sa tvoj príbeh neviaže na viacero bodov záujmu, ale len na jedno miesto (napríklad pre tábory) môžeme tento krok preskočiť.

Pripravíme kostru príbehu

Až máme všetky kľúčové aj vedľajšie informácie o mieste príbehu, začíname proces tvorby. Najprv si napíšeme kostru, ktorá obsahuje plán na dej, ako aj na aktivity a zrekapitulujeme si ju spoločne s tebou, aby sme sa uistili, že je príbeh pútavý a zaujímavý.

Napíšeme príbeh

Až budeš spokojný s plánom aj aktivitami príbehu sa začína písať. Tento proces trvá spravidla najdlhšie a postupne píšeme body záujmu (na ktorých sa príbeh odohráva) s aktivitami na mieru až kým nie sme na konci s procesom, ako aj zásobou kávy. Čaká nás finálna konzultácia a doručenie.

Zlepšíme Hory Doly

Po dokončení príbehu ho prejdeme celý s tebou a urobíme úpravy na základe tvojej spätnej väzby. Tiež budeme chcieť počuť tvoj názor, ako aj spätnú väzbu na celý proces - čo sa ti páčilo, čo ťa potešilo, ale aj čo by si do budúcna zmenil. Príbeh ti odovzdáme a hurá baviť sa. 🙂