Zdroj: archív Lukáš Baránek

Výlet za Drahokamom Popradského Plesa

24. marca 2024 - 5 minút čítania

Náš prvý jarný organizovaný výlet sa odohral v zimnom duchu. Spolu s tromi odvážnymi rodinami sme vyšli na Popradské Pleso a vyskúšali si vylepšené aktivity.

Cesta na popradské pleso v zime
Zdroj: archív Lukáš Baránek

Jarná zima

Dnes sme sa spolu s 3 rodinami, teda 12 turistami vybrali na výpravu za drahokamom Popradského Plesa. To ale nie je všetko, dnes sme skúsili nový typ aktivít počas výletu a výsledky boli… energizujúce.

Celý výlet sme začali na parkovisku pod Popradským Plesom, kde sme zistili, že jedna skupinka už kempuje 24 hodín (to bola odpoveď ktorú som dostal na otázku ako dlho čakajú, išlo o vtip – snáď). Po krátkom úvode a vymyslení vtipných prezývok, kde som opäť raz mal možnosť byť Šákul, sme sa posunuli asfaltkou smerom k Plesu! Príbeh o drahokame Popradského Plesa hovorí o turistovi Šimonovi, víle Elene a chatárovi Jakubovi. Príbeh je jeden z mojich najviac obľúbených práve preto, akú krásnu metaforu má na svojom konci. Späť ale k dnešku.
Kameň na začiatku cesty na popradské pleso
Zdroj: archív Lukáš Baránek

Nové aktivity, nová zábava

Po prečítaní prvej kapitoly nás čakala prvá, nová aktivita. Každému som dal za úlohu vziať si paličku a s napätím čakať kým každý nemá tú svoju. Potom som vysvetlil pravidlá. Cieľ hry bol jednoduchý – „zničiť“ ostatné paličky seknutím po nich tou svojou, ale zároveň si ju chrániť pred seknutiami ostatných účastníkov. Neuveriteľne, za 20 minút ešte žilo 5 z 13 paličiek. Skóre bolo skvelé a hra začatá, išlo sa teda ďalej. Na druhom stanovišti sme si zahrali hru, kde sme sa snažili dať niekomu snehovú guľu do oblečenia (kapucne, či ruksaku) bez toho, aby si to všimol. Opäť som raz bol prekvapený detskou šikovnosťou a rekord dala myslím Tami, s 8 guľami schovanými u ďalších osôb!

Cestou hore ma ešte zastavila mamina a povedala mi, aká šťastná je. Synátor, ktorý je údajne známy tým ako sa mu nechce, mal na tejto túre energie na rozdávanie. Smial sa, behal, hral sa s inými deťmi a na únavu ani nepomyslel. Veľmi ma to zahrialo pri srdci. Našim cieľom je totiž presne to. Prepojiť skoro nezlučiteľný trojuholník – dieťa, rodiča a prírodu – a spraviť to tak, aby sa dieťa po túre spýtalo „kedy pôjdeme znovu?“. A tak veru aj bolo!
Organizovaný výlet hory doly na popradské pleso
Zdroj: archív Lukáš Baránek

Ako rýchlo sme to stíhli

Čas letel a my sme sa blížili k plesu. Ani sa to tak nezdalo. Deti vládali a rodičia len nechápavo sledovali. Celú trasu sme vyšli za krásne 2 hodinky. Na Popradskom Plese nás potom čakalo len ukončenie príbehu. Krásnou metaforou, ktorú musí zažiť každý rodič naživo, sme ukončili náš výstup a zhodnotili úspech. Každý, až na jedno dieťa, bol šťastný. A čo sa stalo? Škorpióna (prezývka, ktorú si sám zvolil) totiž príbeh tak nadchol, že keď sme pri plese nenašli drahokam, veľmi sa nepotešil. To sme ale v momente vyriešili snehovou guľou a drobnou úpravou príbehu. 🙂

Po oddychu a obede na Popradskom Plese sa zostup niesol v podobnom duchu. Kráčali sme, čítali si, behali (no fakt, dolu aj hore kopcom sme behali) a napriek studenému počasiu sme sa dohodli, že straty nepripustíme viac, než 10%. Nebudem hovoriť ale o všetkých aktivitách, to musíš ísť na ďalší výlet.
Tatranské štíty v zime
Zdroj: visitLiptov

Už 5 výlet

Som nesmierne vďačný za atmosféru a dôveru, ktorú v nás rodičia dávajú. Toto je totiž už náš piaty organizovaný výlet. Svoje deti púšťajú na čím ďalej tým viac premakané aktivity v ešte viac „premakanom“ počasí. Ďakujem vám za skvelý deň a som rád, že ste si ho užili…

Tento výlet bol pre rodiny zadarmo, vďaka podpore od nášho partnera – Alianz – ďakujeme!

Povedz o nás ďalším horalom 🙂

Zanechaj komentár

Neboj sa, tvoj e-mail nebude zverejnený.

Napísal: Lukáš Baránek

Mohlo by ťa zaujať:

Prepájator 3000, náš nástroj na dohadovanie výletov

22. decembra 2023 – 3 minúty čítania