Kam s deťmi v Bratislavskom kraji?

19. mája 2024 - 4 minúty čítania

Bratislavský kraj ponúka nespočetné množstvo možností pre rodiny, ktoré milujú turistiku. Prechádzky prírodou, objavovanie skrytých zákutí a aktívne trávenie voľného času sú skvelými spôsobmi, ako stráviť deň s deťmi. Tu je niekoľko tipov na turistické výlety, ktoré zaujmú malých aj veľkých.

1. Železná studnička a Koliba

Lanovka na Kamzík

Lesopark Železná studnička je obľúbeným miestom na rodinné výlety. Nachádza sa v Malých Karpatoch a ponúka množstvo turistických chodníkov rôznej náročnosti. Pre deti sú tu detské ihriská, jazierka s možnosťou rybolovu a piknikové miesta. Lanovka na Kolibu je ďalším lákadlom – deti si užijú jazdu s krásnym výhľadom na okolie.

2. Devínska Kobyla a Sandberg

Turistika na Devínsku Kobylu je ideálna pre rodiny s deťmi. Výlet začnite v Devíne a vydajte sa na nenáročnú túru na vrchol Devínskej Kobyly, odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad na sútok Dunaja a Moravy. Zastavte sa aj na Sandbergu, ktorý je známy svojimi pieskovcovými formáciami a fosíliami.

3. Malý Slavín

Malý Slavín je pamätník padlých sovietskych vojakov v Malých Karpatoch a zároveň obľúbený cieľ pre rodinné prechádzky. Trasa vedie cez lesy a lúky, je nenáročná a vhodná aj pre menšie deti. Okolie je ideálne na piknik a odpočinok v prírode.

 

4. Krasňany a Biely Kríž

Trasa z Krasňan na Biely Kríž je ďalšou skvelou voľbou pre rodiny s deťmi. Prechádzka vedie cez malebné lesy Malých Karpát a ponúka množstvo miest na oddych a občerstvenie. Na Bielem Kríži je turistická chata, kde si môžete dať občerstvenie a načerpať sily na cestu späť.

5. Hrad Pajštún

Ruiny Pajštúnskeho hradu sú obľúbeným cieľom pre rodiny, ktoré radi objavujú históriu. Túra na hrad začína v obci Borinka a vedie cez lesy a lúky. Cesta je mierne náročná, ale odmena v podobe nádherných výhľadov a atmosféry starobylých zrúcanín stojí za to.

Bratislavský kraj ponúka nespočetné možnosti pre rodinné turistické výlety. Bez ohľadu na vek a kondíciu vašich detí, nájdete tu trasy a miesta, ktoré vás zaujmú a poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Stačí si len vybrať a vyraziť na dobrodružstvo v prírode! 

Ak chcete prejsť všetky trasy, odporúčame sa Vám zapojiť do našej turistickej súťaže Malý Turista. V súťaži s deťmi spoznáte kraj vo vašom okolí a popri tom získate odmeny v podobe nálepiek, medailí a iných.

Povedz o nás ďalším horalom 🙂

Zanechaj komentár

Neboj sa, tvoj e-mail nebude zverejnený.

Napísal: Lukáš Baránek

Mohlo by ťa zaujať:

Tatry s deťmi: Vysokohorské chaty

28. marca 2024 – 6 minút čítania

x