Organizovaný výlet Hory Doly na záruby s rodinami s deťmi

Najväčší výlet na Záruby

Zdroj: archív Aleš TvrdýO horách dolách

Najväčší výlet na záruby

5. júna 2024 – 5 minút čítania

2.6 sme sa s rekordným množstvom rodín a spolu 26 veľkými aj malými účastníkmi vybrali na najvyšší vrch Malých Karpatov – Záruby.

Daždivé začiatky

Začali sme okolo 10 30 pri Smolenickom Zámku. Počasie samozrejme nevyšlo a tak sme sa schovali pod stromi. Po krátkom zoznámení a priradení prezývok, z ktorých najlepšia bola „ahoj“, „krík“, či „dráčik“ sme sa posunuli k formovaní tímov. Tu bolo podľa mňa najlepšie meno „Dračí Tím“ alebo „Formula“. A tak sme sa, v spoločenstve drakov vybrali za princeznou a medveďom karpatským. A že to teda bola výprava. Hneď prvú aktivitu sme mali jednu s mojich obľúbených – zakázali sme slovo áno & nie a do hry sme uviedli pero hanby, ktoré dostane ten, čo poruší pravidlo. Najlepšie na tejto hre je, že má milión spôsobov ako nachytať svojho kamaráta. Mojim obľúbeným je spýtať sa, či je každý v poriadku. 

Aktivity, aktivity a aktivity

Po ukončení aktivity, teda teraz už vojnového konfliktu, a priradení bodov sme sa nachádzali pod čertovým žľabom. Príbeh o princeznej sa už rozvil a práve sme boli na ceste k údajnej chatrči kamennej bosorky. Aktivita tesne pod žľabom sa volá vírus (teraz medveď). Hra sa začína ako klasická naháňačka, až na to, že naháňajúci (teda medveď) sa musí držať so svojimi úlovkami a spoločne naháňať ďalších. Hra sa eventuálne spomalí a nie je až taká ľahká pre výhru medveďa. Deti sa rozpŕchli na každú stranu a tak sme namiesto hry išli hľadať stratencov po Malých Karpatoch. Mierne preháňam, ale malé dieťa má v sebe neuveriteľnú energiu. Z nula na sto za 5 sekúnd a menej.


Organizovaný výlet Hory Doly na záruby s rodinami s deťmi
Zdroj: archív Aleš Tvrdý

Vrcholová radosť

Ako sme sa už blížili na vrchol a každý tím zbieral body, súťaživosť sa prejavovala čím ďalej tým viac. Dračí tím s formulami sa držal na 16 bodoch s ďalšími tímami v závese s 9 bodmi. Na samotnom vrchole sme si teda dali rozuzlenie. 2 tímy, 2 minúty. Kto postaví väčšiu stavbu – vyhral. Začala sa vojna, ktorá sa tak ľahko nemala skončiť. Oba tímy súperili s každým predmetom, čo mali a stavby čím ďalej tým viac pripomínali mrakodrapy. Po dvoch napínavých minútach sa ale rozhodlo. Dračiemu tímu stavba spadla a víťazom sa tak stal tím formula.

No a následne bol čas ísť dolu. Cesta hore nám trvala asi 3 hodiny, takže po obednej pauze a nalepení nálepiek sme sa svižným krokom pobrali dolu – za obedom, kofolou a ďalšími dobrodružstvami. Nesmierne Vám ďakujem za skvelú atmosféru a zážitok!Prihlás sa na ďalšie výlety

Povedz o nás ďalším horalom 🙂Lukáš Baránek

Napísal: Lukáš Baránek

Mohlo by ťa zaujať:


Rodina s horami v pozadí

Výlet za Drahokamom Popradského Plesa

24. marca 2024- 5 minút čítaniaPrečítať viac

Zanechaj komentár

Neboj sa, tvoj e-mail nebude zverejnený.